• Tüm Kategoriler
 • Kelime Üretme Oyunu, Türkçe Scrabble ve Koridor Oyunu

  Fiyat:
  259,00 TL
  Havale / EFT:
  253,82 TL
  46,62 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

  2'li Ahşap Oyun Seti
  Kelime Üretme Oyunu - Yerli Üretim Türkçe Scrabble, Kelime Avı
  Koridor Oyunu


  İçindekiler
  - Ürün içerisinde bir adet 35x35 cm ebadında, 6mm kalınlığında oyun alanı(bir yüzü koridor, diğer yüzü Kelime Avı)
  - Koridor için; 4 oyuncu için farklı renklerde 1’er tane olmak üzere toplam 4 adet piyon ve 20 adet engel
  - Kelime Avı için;  100 adet harf taşı, 4 adet oyun tahtası, taş torbası
  ve Oyun kılavuzu bulunmaktadır.

  Tamamı Ahşap malzemeden üretilmiştir.


  Kelime Avı Nasıl Oynanır?
  Dünya çapında sevilen bu oyunu siz de çok seveceksiniz. Kelime Üretme oyunu hem eğlendirici hem de öğretici bir oyundur. Kelime Üretme oyunu ile ailece güzel vakit geçirebilir, kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz.
  Torbadan çektiğiniz harfleriniz ile en yüksek puanı yakalayacak kelimeyi oluşturmaya çalışın. Kelime dağarcığı geniş olan oyunu kazanır. Tahtanın üstündeki kelimelere, yatay veya dikey harfler ekleyerek yeni kelimeler oluşturun. Alabileceğiniz en yüksek puanı alabilmek için kelimelerinizi özel karelerin üzerinden geçirin. En yüksek puanı alan kazanır. 2-4 oyuncu ile oynanabilen zevkli bir oyundur.


  Koridor Nasıl Oynanır?

  Koridor Oyunu 2 veya 4 kişi ile oynanabilen bir kuramsal strateji ve taktik oyunudur. Dünya çapında bir çok ödüle sahip özel bir oyundur. Koridor Oyunu 81 kare parçalı (9x9) bir oyun tahtası üzerinde oynanmaktadır. Oyun tahtası, engelleri ve piyonları tamamen ahşaptan üretilmiştir. Oyunun hedefi kare çizgiye rakibinden önce ulaşmaktır. Oyunun başında (2 oyuncu için) her oyunucu 10 adet engeli, oyun platformunun kendisine yakın olan bölümüne dizer. Her oyuncu kendi piyonunu, engellerin önündeki sıranın orta karesine yerleştirir. Oyuna önce başlayacak oyuncu kura ile belirlenir. Her oyuncu sırası geldiğinde piyonuyla bir hamle yapmayı veya engel koymayı tercih edebilir. Eğer oyuncunun engelleri bitmiş ise mecburen piyonu ile hamle yapması gerekmektedir. Piyon ile her seferinde, sırası geldiği zaman öne, arkaya veya yanlara sadece bir kare gidilebilir. Piyonlar engellerin üzerinden atlayamazlar ve mecburen engelin çevresinden dolaşmak zorundadırlar. Her engel iki kareyi engelleyecek şekilde konur. Engel koymada amaç oyunucunun kendi ilerleyişiniz kolaylaştırmak ve rakibinin yolunu uzatmaktır. Rakibinin ilerleyişini engellerken, rakibin yolunu tamamen kapatmak yasaktır. Rakibe en az bir geçiş karesi bırakmak şarttır. İki oyuncunun piyonu arada engel olmaksızın karşı karşıya gelecek olurlarsa, sırası gelen oyuncu rakibinin piyonunun üzerinden atlayabilir. Karşı çizgideki 9 kareden herhangi birine ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanır. Oyunun süresi 10 ile 20 dakika arasında değişmektedir. İsteğe göre sürede sınırlama yapılabilir. Çocukların zeka ve taktik becerilerinin gelişmesi için uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir oyundur. Çocukların dikkat dağınıklı problemi için etkili bir oyundur. Ahşap malzemeden üretildiği için sağlığa zararlı değildir.

  Diğer Özellikler
  Stok Koduzeka-oyun-scrabble-koridor
  MarkaTasarım Şeker
  Stok DurumuVar
   
   
  © MEVLİD E-Ticaret Paz. Sat. İth. İhr. LTD. ŞTİ. / 2013 

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.